Župne obavijesti 5. vazmene nedjelje B

27.4.2024.

5. vazmena nedjelja, 28.04.2024.

-         Iskrene čestitke na sakramentu ženidbe mladencima i kumovima KISELJAK – MUSTAPIĆ i BOŽIĆ - ZVIROTIĆ

-         Iskrene čestitke na sakramentu krštenja roditeljima i kumovima ANA GRGIĆ, IVANO KARAČIĆ i MILA NIŽIĆ

-         U ponedjeljak, 29.4.2024. susret čitača i svih koji žele razmatrati Božju Riječ, nakon večernje sv. mise – vodi č.s. Ljiljana Radošević

-         U utorak, 30.4.2024. molimo  7. utorak na čast sv. Antunu Padovanskom uz obje sv. mise.

-         Srijeda, 01.05.2024. Početak svibanjskih pobožnosti. Krunicu molimo prije sv. misa, nakon krunice slijede litanije i prigodne molitve a  nakon čega se nastavlja sv. misa. Potičemo roditelje, osobito prvopričesnika da dođu s djecom na krunicu. Ujedno je i sv. Josip Radnik, crkveni god u župi na Jelasu - Krajiška.

-         Petak, 3.5. – prvi petak, klanjanje nakon sv. misa animiraju čitači. U kapeli sv. Ane u Tvrđavi, u 10 sati održat će se sv. misa za Civilne žrtve rata i sve stradalnike. Nakon sv. mise bit će polaganje vijenaca kod spomenika Djevojčica na Plavom polju u 11 sati.

-         Subota, 4.5. Dan molitve za nova duhovna zvanja. Posebno pozivamo sve iz molitvene mreže za duhovna zvanja na sv. misu u 8,30 sati. Taj dan se održava i SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI u GOSPIĆU. Naši mladi sudjeluju s nekoliko tisuća drugih mladih iz cijele Hrvatske i okolnih zemalja. Vrijeme polaska u 3,30 sati ispred male crkve. Program prema uputama organizatora.

-         ŽUPNA KATEHEZA – ovaj tjedan se nastavlja po redovitom rasporedu. Ovaj tjedan imaju učenici 1. razreda srednje škole.

-         NAJAVA! DAN ŽUPNOG ZAJEDNIŠTVA, 15. lipnja 2024. Ove godine hodočastimo u Sarajevo na grob Sluge Božjega Josipa Stadlera i molimo za njegovo uzdizanje na čast oltara. Posjetit ćemo i sestre Služavke Malog Isusa i njihov dom za djecu „Egipat“. Na zajednički izlet pozivaju se svi koji cijelu godinu pomažu i sudjeluju u župi kroz svoj angažman: čitanje, kupljenje milostinje, ministranti, veliki i mali zbor, zbor mladih, volonteri za „osmi“, žene koje čiste centar i crkvu, prave kolače za „osmi“, ovogodišnji prvopričesnici i krizmanici i njihovi roditelji te sestre uršulinke. Svoje sudjelovanje treba potvrditi najkasnije do 1. lipnja, u župnom uredu, zbog organizacije autobusa.

-         NAJAVA! Hodočašće mladih u Taize, 2. – 12. kolovoza - Sve informacije potražite na web stranici Đakovačko – osječke nadbiskupije

-         Hodočašće u Lurd – molimo sve koji su se prijavili da uplate sljedeću ratu i koji još nisu dostavili nešto od podataka da to donesu u župni ured.

-         Ženidbeni navještaj: MARIĆ ANTE i BRKIĆ MARINA (17.5.2024. u Sl. Brodu 9)

MITROVIĆ HRVOJE i GRGIĆ JANA (8.6.2024. u Sl. Brod 9)

VUCIĆ PAVO i ŠAKAMBET ASJA (15.6.2024. u Sl. Brod 1)

BUČAR KRUNOSLAV i KOLAR DARIJA (29.6.2024. u Sl. Brod 1)