Župne obavijesti 6. vazmena nedjelja B

3.5.2024.

6. vazmena nedjelja, 05.05.2024.

-         Iskrene čestitke na sakramentu ženidbe mladencima i kumovima MARIĆ - ČONDIĆ

-         Iskrene čestitke na sakramentu krštenja roditeljima i kumovima LOVRO SMOLČIĆ I TARA ŠPIRANOVIĆ

-         U ponedjeljak, 06.05.2024., sv. Dominik Savio, crkveni god u istoimenoj župi na Koloniji (više obavijesti na prigodnom plakatu). Nastavljamo sa susretima čitača i svih koji žele razmatrati Božju Riječ, nakon večernje sv. mise – vodi č.s. Ljiljana Radošević

-         U utorak, 07.05.2024. molimo  8. utorak na čast sv. Antunu Padovanskom uz obje sv. mise. Nakon večernje sv. mise pozivamo župne suradnike da pomognu u pripremi vanjskog prostora za „osmi“.

-         Srijeda, 08.05.2024. hodočasnički dan Gospi brze pomoći. Sv. mise po redovitom rasporedu. Središnje misno slavlje predslavi vlč. Davor Štuljan župnik u Krapini. Poslijepodne nam hodočaste dvije župe našeg dekanata, u 17 sati župa Bezgrešnog Srca Marijina sa svojim župnikom i dekanom preč. Tomislavom Ćorlukom, a u 19 sati župa Bl. Alojzija Stepinca sa svojim župnikom vlč. Ivicom Martićem. Sve informacije na prigodnom plakatu.

-        Petak, 10.5. – susret organizacijskog odbora za proslavu svetkovine Tijelova, u 11 sati u župnoj kući. Na susret su pozvani svećenici, redovnici i redovnice s područja župe, predstavnici civilnih vlasti, MUP-a, FAB-a, limenog puhačkog orkestra, vatrogasci, Hrvatska žena i određeni članovi ŽPV-a.

-         Nedjelja, 12.5.2024., 7. Vazmena, Sv. Leopold Bogdan Mandić, crkveni god u istoimenoj župi na Mikrorajonu.

-         ŽUPNA KATEHEZA – ovaj tjedan se nastavlja po redovitom rasporedu. Ovaj tjedan imaju učenici 8. razreda osnovne škole.

-         NAJAVA! DAN ŽUPNOG ZAJEDNIŠTVA, 15. lipnja 2024. Ove godine hodočastimo u Sarajevo na grob Sluge Božjega Josipa Stadlera i molimo za njegovo uzdizanje na čast oltara. Posjetit ćemo i sestre Služavke Malog Isusa i njihov dom za djecu „Egipat“. Na zajednički izlet pozivaju se svi koji cijelu godinu pomažu i sudjeluju u župi kroz svoj angažman: čitanje, kupljenje milostinje, ministranti, veliki i mali zbor, zbor mladih, volonteri za „osmi“, žene koje čiste centar i crkvu, prave kolače za „osmi“, ovogodišnji prvopričesnici i krizmanici i njihovi roditelji te sestre uršulinke. Svoje sudjelovanje treba potvrditi najkasnije do 1. lipnja, u župnom uredu, zbog organizacije autobusa.

-         NAJAVA! Hodočašće mladih u Taize, 2. – 12. kolovoza - Sve informacije potražite na web stranici Đakovačko – osječke nadbiskupije

-         Hodočašće u Lurd – molimo sve koji su se prijavili da uplate sljedeću ratu i koji još nisu dostavili nešto od podataka da to donesu u župni ured.

-        Pokojnici – ovaj tjedan oprostili smo se od naših pokojnih:Vinko Abramović i Pejo Grgić. Njihovim obiteljima izrazimo iskrenu sućut, a za pokoj njihovih duša izmolimo: Pokoj vječni…