Župne obavijesti za 16. n.k.g. B

20.7.2024.

16. nedjelja kroz godinu, B, 21.07.2024. – RADOVI - darovi

-         Iskrene čestitike na sakramentu vjenčanja zaručnicima DUMENČIĆ – BOŽIĆ i KOVAČEVIĆ - TOFFOLINI

-         Iskrene čestitke na sakramentu krštenja roditeljima i kumovima LEO KOVAČEVIĆ, LUCIJA MARJANOVIĆ, MARINA STOJIČIĆ

-         Svetkovine i blagdani: pon – sv. Marija Magdalena; uto – sv. Brigita Švedska; čet – sv. Jakov st. ap.; pet – sv. Joakim i Ana; sub – sv. Klement Ohridski

-         U srijedu, 24.7.2024.  uz obje sv. mise molimo zagovornu molitvu Sluzi Božjem Josipu Stadleru za proglašenje blaženim.

-         U petak, 26.7.2024. proslava sv. Ane. Večernja sv. misa održat će se u kapeli sv. Ane u Tvrđavi s početkom u 19 sati. Nakon sv. mise bit će blagoslov žena koje mole za dar majčinstva.

-         Upisujemo  misne nakane (za pokojne) za kolovoz i rujan. Ima još slobodnih termina.

-         Župni ured od 1.7. – 31.8. radi prema ljetnom rasporedu radnog vremena ponedjeljak – subota 9-12 sati. Za upise sprovoda i bol. pomazanje, javite se u sakristiju uz večernju sv. misu.

-         Caritas Đakovačko-osječke nadbiskupije pokrenuo je humanitarnu akciju pod nazivom: „Pomoć stradalima od nevremena u Bošnjacima“ . Akcija prikupljanja novčanih donacija traje do 20. rujna 2024. godine. Uključimo se prema svojim mogućnostima.  Podatke za uplatu potražite na stranicama Nadbiskupije.

-         ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:  MARKO LIOVIĆ i INES GELEŠIĆ (14.9.2024. u Sl. Brod 1)

LUKA GRGIĆ i MARTA – MARTINA MIKULIĆ (20.9.2024. u Sl. Brod 1)

-          U nedjelju 28.7.2024. Misijska skupina organizira blagoslov vozila uz proslavu sv. Kristofora (zaštitnika vozača) uz sv. mise u 9,11 i 19 sati. Župno dvorište će biti otvoreno, pa se možete parkirati na novoizgrađeno parkiralište, ali i u drugi dio dvorišta gdje su postavljene kocke. Svojom donacijom kod blagoslova pomažete rad Papinskih misijskih djela i nabavu vozila za naše misionare kako bi lakše došli do svih potrebitih.

-         Pokojnici – ovaj tjedan oprostili smo se od naših pokojnika: Ana Čondić, Pejo Blažević, Jasna Margetić, Slavica Hrečkovski, Katarina Cvijić i Cirilka Mijić. Njihovim obiteljima izrazimo iskrenu sućut, a za pokoj njihovih duša izmolimo: Pokoj vječni…