Župne obavijesti 17. n.k.g. B

27.7.2024.

17. nedjelja kroz godinu, B, 28.07.2024.

-         Iskrene čestitike na sakramentu vjenčanja zaručnicima PETRIĆ - JUKIĆ

-         Iskrene čestitke na sakramentu krštenja roditeljima i kumovima MATKO BARIŠIĆ i JAKOV BEGIĆ

-         Svetkovine i blagdani: pon – sv. Marta; uto – sv. Petar Krizolog; sri – sv. Ignacije Loyolski;  čet – sv. Alfonso Liguori; pet – Gospa od Anđela (Porcijunkula); sub – bl. Augustin Kažotić; ned – sv. Ivan Marija Vianney

-         U utorak, 30.7.2024.  skupina naših ministranata odlazi na ljetovanje u Zaton u pratnji župnika i animatora. Polazak je ispred župne crkve u 4:45 sati. Doći 10-ak minuta ranije kako bi se stvari spremile i krenulo na vrijeme.

-         U petak, 02.08.2024. Gospa od Anđela, prvi petak, klanjanje nakon sv. misa animira župni vikar. Ispovijed od 7,30 sati. Uz ovaj blagdan može se dobiti potpuni oprost u svakoj franjevačkoj ili župnoj crkvi, uz ispovijed, sv. misu (pričest) i molitve na čast sv. Oca, pape Franje.

-         Upisujemo  misne nakane (za pokojne) za kolovoz i rujan. Ima još slobodnih termina.

-         NAJAVA! Nadbiskupijska zaklada „Dr. Nikola Dogan“ za pomoć učenicima i studentima raspisuje natječaj za školsku/akademsku godinu 2024./2025. Više informacija od 1.8. na www.caritas.djos.hr.

-         ovih dana izdan je dekret o razrješenju ž. vikara vlč. Bernarda Prelčeca, koji odlazi na novu službu u Donji Miholjac s danom 21.8. 2024., a u našu župu dolazi mladomisnik vlč. Josip Vuksanović kojeg ćemo predstaviti i pozdraviti krajem kolovoza.

-         Caritas Đakovačko-osječke nadbiskupije pokrenuo je humanitarnu akciju pod nazivom: „Pomoć stradalima od nevremena u Bošnjacima“ . Akcija prikupljanja novčanih donacija traje do 20. rujna 2024. godine. Uključimo se prema svojim mogućnostima.  Podatke za uplatu potražite na stranicama Nadbiskupije.

-         ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ:

BORNA FELDŠAR i ISABELA PILIPOVIĆ (7.9.2024. u Sl. Brod 1)

MIHOVIL KRPAN i MIHAELA KITANOVIĆ (21.9.2024. u Sl. Brod 1)

JOSIP VOJAK i IVONA ELEONORA BAKARČIĆ (27.9.2024. u Sl. Brod 1)

IVAN BIŠOF i DOROTEA SUHECKI (5.10.2024. u Sl. Brod 1)

-         Pokojnici – ovaj tjedan oprostili smo se od naših pokojnika: Josip Galić, Ljubica Zeničanin, Dragica Cindrić, Đurđica Vac. Njihovim obiteljima izrazimo iskrenu sućut, a za pokoj njihovih duša izmolimo: Pokoj vječni…