Župne obavijesti 27. n.k.g. B

6.10.2024.

27. n.k.g., B, 06.10.2024., sv. Bruno

-         Iskrene čestitke na sklapanju sakramenta ženidbe zaručnicima RUGOLE – KLJAJIĆ, BIŠOF – SUHECKI, MIOKOVIĆ - KRAJINOVIĆ

-         Iskrene čestitke na sakramentu krštenja roditeljima i kumovima NATHANAEL RUGOLE, EMA GEIGER i GITA PALADA

-         Blagdani i spomendani: pon – BDM od Krunice; sri – sv. Dionizije; pet – sv. Ivan XXIII., papa

-         U ponedjeljak, nakon večernje sv. mise je susret razmatranja Božje Riječi  s početkom u 19,15 sati koje vodi s. Ljiljana. Susret će se održavati u arhivu centra( 1.kat ).

Isti dan je kateheza 8. razreda u 19,45h (skupine kod vjeroučitelja Dominika i Matka)

-         u utorak, 8.10. hodočasnički dan Gospi brze pomoći, sv. mise po redovitom rasporedu. Središnje misno slavlje predslavi vlč. Mario Škof – Žugec, župnik u Lipniku. Poslijepodne u 17 sati hodočasti župa Vrpolje sa svojim župnikom vlč. Mariom Paradžikom, a u 19 sati svečanu liturgiju predslavi mons. Milan Stipić, vladika križevački

Taj dan NEMA župne kateheze, već vjeroučenici trebaju doći na jednu od sv. misa. Krizmenici se trebaju javiti jednom od voditelja nakon sv. mise.

-         Četvrtak, 10.10. kateheza za 8. razred u 17,15h (kod vjeroučiteljice Mihaele)

SKAC organizira tribinu „3u1“, s početkom u 20h u katehetskom centru. Predavač je Filip Jozić.

-         Subota, 12.10. izlet dječjeg zbora. Polazak je nakon jutarnje mise  u 08:30. Djeca trebaju doći barem 10-ak minuta ranije.

-         ŽUPNA KATEHEZA – po rasporedu na oglasnoj ploči; OBAVEZNA ZA SVE SKUPINE

-         Primamo nove ministrante i ministrantice. Javiti se župnom vikaru, vlč. Josipu .

-         Primamo nove članove u sva tri zbora (veliki mještoviti zbor, dječji zbor i zbor mladih)

-         SKAC – misa mladih i euharistijsko klanjanje, srijeda u 20 h

-         Upisujemo sv. mise za listopad, studeni i prosinac.

-         Kalendari za 2025. – u prodaji su kalendari za iduću godinu. 12-lisni (2€), jednolisni (0,50€)

-         Hodočašće u Mariju Bistricu – u subotu 26.10. 2024. Autobus je popunjen. Molimo one koji su se upisali, a nisu platili, da plate ovaj tjedan u župnom uredu. Hvala!

-         Na župnim stranicama pratite ostale događaje i na vrijeme se informirajte o mogućim promjenama. I ovaj tjedan možete pročitati razmatranja Božje Riječi ove nedjelje

-         Pokojnici – ovaj tjedan smo se oprostili od naših dragih pokojnika: BRANKO JURKOVIĆ, VIKTORIJA KLER – JERKOVIĆ, PETAR EREŠ, TEREZIJA KORINČIĆ. Njihovim obiteljima izrazimo iskrenu sućut, a za pokoj njihovih duša izmolimo „Pokoj vječni…“.

-         DOBRODOŠLICA S. BRANISLAVAMeđu nama pozdravljamo s. Branislavu Pavlešin koja je došla kod nas na službu, a preuzet će službu sakristanke uz s. Ljiljanu. Prihvatimo ju radosna i otvorena srca.

TEL: 035/410-950; vlč. Anđelko, župnik - 098/92 321 47; vlč. Josip Vuksanović ž. vikar – 091/535 55 91