29. n.k.g. MISIJSKA NEDJELJA - obavijesti

19.10.2024.

29. n.k.g., B, 20.10.2024. MISIJSKA NEDJELJA

-         Iskrene čestitke na sklapanju sakramenta ženidbe zaručnicima BRBLIĆ – PETRIČEVIĆ, ČAVČIĆ - MOSTARKIĆ

-         Iskrene čestitke na sakramentu krštenja roditeljima i kumovima DAVID OREČ

-         Danas je MISIJSKA NEDJELJA, milostinja ide za potrebe misija, kao i vaš dar uz kupnju kolača i drugih rukotvorina naše misijske skupine. Budući je i treća nedjelja u mjesecu kada skupljamo za radove, današnji dar ide za potrebe stradalih od nedavnih poplava u Bosni i Hercegovini

-         U ponedjeljak, sv. Uršula, djevica i mučenica, zaštitnica naših sestara Uršulinki. Svečana sv. misa bit će u Grabarju u 11 sati. Svi koji žele poći, mogu u vlastitom aranžmanu.

Nakon večernje sv. mise je susret razmatranja Božje Riječi  s početkom u 19,15 sati koje vodi s. Ljiljana. Susret će se održavati u arhivu centra( 1.kat ).

Isti dan je kateheza 8. razreda osnovne škole u 19,45h (skupine kod vjeroučitelja Dominika i Matka)

-         U utorak, 22.10., sv. Ivan Pavao II., svečana blagdanska misa u Staračkom domu u Naselju Kraljice Jelene bit će u 11 sati. Pozivamo sve koji su u mogućnosti doći.

U 15,30 sati je susret LITURGIJSKE SKUPINE, u župnoj kući.

-         U srijedu 23.10., susret EKONOMSKOG VIJEĆA u 17 sati,

u 19,15h susret PASTORALNOG VIJEĆA.

-         U četvrtak, 24.10.  molimo zagovornu molitvu za proglašenjem blaženim i svetim Sluge Božjega Josipa Stadlera uz obje sv. mise. Od ovog četvrtka uz večernju sv. misu pričest će biti pod obje prilike i nakon sv. mise će biti Euharistijsko klanjanje.

Kateheza 8. razreda osnovne škole u 17,15h (kod vjeroučiteljice Mihaele)

-         U subotu, 26.10. župno hodočašće u Mariju Bistricu, polazak je predviđen u 6 sati ispred župne crkve. Ručak iz torbe.

-         Nedjelja, 27.10. – MISA ZAHVALNICA za plodove zemlje – svečana sv. misa u 9 sati uz narodne nošnje i prinos darova. Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi mise zahvalnice da se jave s. Ljiljani danas nakon sv. misa. Pozivamo sve koji mogu da se obuku u narodne nošnje te na taj način zahvalimo Bogu na svim plodovima zemlje koje smo od Njega primili.

-         ŽUPNA KATEHEZA – po rasporedu na oglasnoj ploči; OBAVEZNA ZA SVE SKUPINE

-         Primamo nove ministrante i ministrantice. Javiti se župnom vikaru, vlč. Josipu.

-         Primamo nove članove u sva tri zbora (veliki mještoviti zbor, dječji zbor i zbor mladih)

-         Pozivamo sve žene koje se žele uključiti u spremanje crkve i katehetskog centra, javiti se

-         SKAC misa mladih i euharistijsko klanjanje, srijeda u 20 h

-         Upisujemo sv. mise za listopad, studeni i prosinac.

-         Kalendari za 2025. – u prodaji su kalendari za iduću godinu. 12-lisni (2€), jednolisni (0,50€)

-         Na župnim stranicama pratite ostale događaje i na vrijeme se informirajte o mogućim promjenama. I ovaj tjedan možete pročitati razmatranja Božje Riječi ove nedjelje

-         Pokojnici – ovaj tjedan nije bilo pokojnika.

TEL: 035/410-950; vlč. Anđelko, župnik - 098/92 321 47; vlč. Josip Vuksanović ž. vikar – 091/535 55 91